niedziela, 22 października 2017

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Aktualności
Aktualności
Spotkania, sesje

 
Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego – głosowanie trwa!
Spotkania, sesje

Jeśli chcesz mieć wpływ na co zostanie wydanych 5 mln zł z budżetu województwa łódzkiego na rok 2018 zagłosuj. Możesz wybierać z pośród 209 zadań zgłoszonych w całym województwie.

  • Zapraszamy gorąco wszystkich mieszkańców do oddania swojego głosu w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Ponieważ nie zawiedli Państwo podczas składania propozycji zadań, liczymy, że wezmą Państwo udział w głosowaniu i wybiorą najciekawsze inicjatywy, które zostaną zrealizowane ze środków Województwa Łódzkiego – zachęca Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Głosowanie pisemne trwa do 22 października, natomiast elektroniczne – do 31 października 2017 r.

Zagłosować można tylko jeden raz, elektronicznie na stronie: https://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/ albo pisemnie, poprzez kartę do głosowania:

  • osobiście - wrzucając wypełnioną kartę do urny w jednym z wyznaczonych punktów do głosowania
  • korespondencyjnie - wysyłając wydrukowaną i wypełnioną kartę do głosowania na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź z dopiskiem „Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”.

Głosować na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego będzie można do końca października. Oddać głos może każdy mieszkaniec województwa łódzkiego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie BOWŁ https://bo.lodzkie.pl/

Zachęcamy do oddawania głosów, szczególnej uwadze polecając inicjatywy proczytelnicze:

- Ł506 Promocja czytelnictwa i bibliotek wśród dorosłych i dzieci w województwie łódzkim - subregion Łódź (obejmujący miasto Łódź)

- Ł584 KsiążkoBus - Mobilna Biblioteka - subregion Łódź (obejmujący miasto Łódź)

- PD310 Promocja czytelnictwa i bibliotek - subregion południowy (obejmujący Piotrków Trybunalski oraz powiaty: piotrkowski, radomszczański, bełchatowski, łódzki wschodni).

 
Spotkanie z Piotrem Ossowskim i promocja książki "Czerwona Michalina"
Spotkania, sesje

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Księży Młyn – Dom Wydawniczy zapraszają 24 października 2017 r. godz. 17.00 na spotkanie z Piotrem Ossowskim i promocję książki „Czerwona Michalina. Michalina Tatarkówna-Majkowska.
Prządka – działaczka – łodzianka” (Księży Młyn – Dom Wydawniczy).

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie.

Piotr Ossowski (ur. 1985), doktor nauk humanistycznych, specjalizujący się w historii regionu łódzkiego czasów po 1945 r. Współautor książki „Niepokorni w MPK” (razem z Krzysztofem Lesiakowskim); autor wielu artykułów naukowych o gospodarczej historii Łodzi lat PRL oraz o Michalinie Tatarkównie-Majkowskiej.

 
Dyskusja o książce "Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce"
Aktualności DKK

Dyskusyjny Klub Książki przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej zaprasza wszystkich miłośników biografii na spotkanie z książką Mariusza Urbanka "Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce".

O autorze najpoczytniejszych książek dla młodych czytelników, twórcą m.in. Koziołka Matołka, porozmawiamy w dniu 24 października o godz.17:00 w Czytelni Działu Zbiorów Specjalnych (ul. Gdańska 100/102. Budynek B). Zapraszamy.

 
Spotkanie z dr. Sebastianem Pilarskim
Spotkania, sesje

Między obojętnością a niechęcią. Piłsudczycy wobec Czechosłowacji w latach 1926-1939 – spotkanie z dr. Sebastianem Pilarskim

Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi i Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają na spotkanie z dr. Sebastianem Pilarskim autorem książki „Między obojętnością a niechęcią. Piłsudczycy wobec Czechosłowacji w latach 1926-1939”.

Spotkanie odbędzie się 25 października o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102.

Prezentacji książki będzie towarzyszyć sprzedaż wydawnictw Instytutu Pamięci Narodowej.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 
Życzenia dla Czytelników
Spotkania, sesje

Z okazji 100-lecia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pracownicy Biblioteki przygotowali krótki film z życzeniami dla Czytelników. Zachęcamy do oglądania - życzymy miłego odbioru :)

https://www.youtube.com/watch?v=xFjJMlT20ck

 
Najciekawsze zbiory Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Spotkania, sesje

Wystawa „Najciekawsze zbiory Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego”

Z okazji 100-lecia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Międzynarodowej Naukowej Konferencji Jubileuszowej „Biblioteka publiczna w przestrzeni społecznej” przygotowana została wystawa „Najciekawsze zbiory Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Ze zbiorów Biblioteki liczących ponad 800 tysięcy jednostek dokonano bardzo skromnego i selektywnego wyboru najciekawszych obiektów stworzonych i wydanych od drugiej połowy XV w. do roku 1939. Są to dokumenty niezwykle ważkie, nie tylko dla łódzkiej kultury i nauki, ale obiekty unikatowe także w kontekście kultury polskiej i europejskiej. Wybrano publikacje z różnych zespołów dokumentów: starych druków (w tym inkunabułów), rękopisów, kartografii, dokumentów życia społecznego, fotografii, grafiki oraz książek. Wytypowano obiekty, które mają związek z Łodzią i województwem łódzkim, jak również te, które są cenne dla naszej Biblioteki. Prezentowane są dokumenty znaczące w dziedzinie sztuki typograficznej, jak również te, które zachowały się w niewielkiej ilości egzemplarzy bądź są jedynym, unikatowym obiektem. Najstarszy eksponat prezentowany na wystawie liczy 542 lata. Najmniejsza zaprezentowana publikacja posiada wymiary 20 x 30 mm i liczy ok. 600 stron.

Wystawa prezentowana jest w holu głównym (parter) oraz w holu na I piętrze do 10 listopada 2017 r. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy Biblioteki.

Zapraszamy.

 
Polskie Śpiewanie
Spotkania, sesje

 
Wystawa on-line Szlakiem filmowym po województwie łódzkim
Wystawy

otwórz wystawę

 
VII Salon Ciekawej Książki
Spotkania, sesje

Z przyjemnością oznajmiamy, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego została partnerem VII Salonu Ciekawej Książki, organizowanego przez Międzynarodowe Targi Łódzkie.

Jest to duże wydarzenie targowe promujące czytelnictwo, które poza bogatą ofertą wystawienniczą proponuje także imprezy towarzyszące: spotkania autorskie, prezentacje i warsztaty.

O atrakcjach dla odwiedzających przygotowanych przez Bibliotekę poinformujemy w najbliższym czasie.

Więcej informacji o Salonie Ciekawej Książki na stronie www.salonciekawejksiazki.pl.

Zachęcamy też do odwiedzenia profilu wydarzenia na Facebooku

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 89

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...