poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Aktualności Kluby DKK Spotkanie w ramach DKK
Spotkanie w ramach DKK

Serdecznie zapraszamy instruktorów, bibliotekarzy szpitalnych, moderatorów prowadzących DKK oraz wszystkich bibliotekarzy zainteresowanych tematem spotkania w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki z terenu Łodzi i województwa łódzkiego na szkolenie 23 stycznia 2008 r. w godz. 10.00-14.30 w sali konferencyjnej WiMBP, ul. Gdańska 100/102.

Organizatorzy spotkania:

  • Dyrekcja oraz Dział Metodyki, Analiz i Promocji WiMBP w Łodzi
  • Sekcją Czytelnictwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych Oddziału Łódzkiego SBP

Dyrekcja oraz Dział Metodyki, Analiz i Promocji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi we współpracy z Sekcją Czytelnictwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych Oddziału Łódzkiego SBP w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książkowe zapraszają instruktorów, bibliotekarzy szpitalnych, moderatorów prowadzących DKK oraz wszystkich bibliotekarzy zainteresowanych tematem spotkania z terenu Łodzi i województwa łódzkiego na szkolenie, które odbędzie się 23 stycznia 2008 r. w godz. 10.00-14.30 w sali konferencyjnej WiMBP, ul. Gdańska 100/102 (II p.).


W programie spotkania:

  • 1. 10.00-11.00 - Straszy czy koi - terapeutyczna funkcja literatury dla dzieci – wykład mgr Domicylli Sierszchuły–Filipowskiej, instruktora ds. czytelnictwa dzieci i młodzieży Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
  • 2. 11.00-11.30 - Przerwa
  • 3. 11.30-12.30 - DKK na stronach internetowych WiMBP – Piotr Hetka, Dział Automatyzacji WiMBP
  • 4. 12.30–14.30 - Wartości terapeutyczne literatury wykorzystywanej w pracy z dziećmi - warsztaty prowadzone przez dr Lidię Ippoldt, adiunkta Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Akademii Pedagogicznej w Krakowie.
Na spotkaniu można będzie nabyć książkę Bajki psychoedukacyjne : prace uczestników warsztatów prowadzonych przez Genowefę Surniak w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (wyd. WBPiCAK Poznań, 2006 ); cena 30 zł.
 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...