poniedziałek, 02 października 2023

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Komiksowe łódzkie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszalka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Komiksowe łódzkie”.

Projekt skierowany jest do bibliotekarzy bibliotek publicznych z Łodzi i województwa łódzkiego.

Udział w projekcie ma bibliotekarzom dać możliwość zwiększenia wiedzy z zakresu szeroko pojętej sztuki komiksowej i ułatwić pracę z komiksem w bibliotece. Zaproponowane warsztaty i możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy znajdą przełożenie na codzienną pracę bibliotekarzy. Dzięki udziałowi w warsztatach bibliotekarze będą mogli stworzyć nową ofertę biblioteczną dla środowiska, w którym pracują.

W ramach realizacji projektu zaplanowano następujące działania:

  • przeprowadzenie przez bibliotekarzy w bibliotekach publicznych województwa łódzkiego akcji czytania komiksów, w nawiązaniu do Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów,
  • warsztaty dla bibliotekarzy z tworzenia komiksu, warsztaty przygotują bibliotekarzy do pracy z komiksem z użytkownikami bibliotek, głównie z dziećmi i młodzieżą,
  • możliwość udziału dla uczestników projektu w 34 Międzynarodowym Festiwalu Gier i Komiksów organizowanym w Łodzi,
  • organizacja konferencji „Komiksowe łódzkie – najnowsze trendy w sztuce komiksu”. Podczas konferencji będzie można usłyszeć o najważniejszych trendach komiksowych ostatnich lat.

Zaproponowane działania będą się skupiać wokół pasji komiksowej czytelników bibliotek i społeczności lokalnej. Działania bibliotekarzy mają być docelowo nastawione na pracę z dziećmi i młodzieżą.

Projekt „Komiksowe łódzkie” został przygotowany w nawiązaniu do kolekcji komiksów, która została wydzielona w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.

Przy realizacji planowanych wydarzeń wsparcie merytoryczne zapewni pracownik Działu Zbiorów Specjalnych odpowiedzialny za Kolekcję Komiksów WBP w Łodzi, który jest autorem pytań konkursowych przygotowywanych na kolejne edycje Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Projekt „Komiksowe łódzkie” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego” w ramach programu "Partnerstwo dla książki".

Projekt koordynuje: Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 42 637 68 53.

Projekt logo "Komiksowe łódzkie ": Michał Guzek.

Organizator:

 

Patroni medialni:

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...