poniedziałek, 20 marca 2023

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Literacki surfing
Gra miejska na smartfony „Literacki surfing”

Czy lubicie połączenie literatury i gier?

Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia :) grę miejską na smartfony „Literacki surfing”.

W związku z podejmowanymi działaniami w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 proponujemy stacjonarną wersję gry.

Przemierzając ulice Łodzi, będziecie mogli poznać ciekawostki o życiu i twórczości pisarzy oraz odwiedzić miejsca, w których bywali, pracowali, odpoczywali, spotykali się z przyjaciółmi. Zapewniamy, że jest co odkrywać!

Kto może zagrać?

Każdy kto ma ochotę i zaakceptuje regulamin gry :)

Pobierz regulamin

Kiedy można zagrać?

Kiedy ma się na to ochotę :)

Grać można 24 h/7 do maja 2020 r.

Jak zagrać?

1. Zabierz ze sobą dobrze naładowany smartfon lub tablet z dostępem do Internetu i dobrze działającym modułem GPS oraz… dobry humor, odrobinę wiedzy i zapał do odkrywania tajemnic naszego miasta :)

2. Ściągnij darmową aplikację ActionTrack z internetowych sklepów AppStore lub Google Play

3. Zeskanuj poniższy KOD QR i rozpocznij grę!

Baw się dobrze!

UDZIAŁ W GRZE JEST BEZPŁATNY.

Start gry:

Skwer przed Biblioteką im. Piłsudskiego, ul. Gdańska 100/102, Łódź

Wersja stacjonarna

A teraz propozycja dla osób, które chciałyby zagrać w grę, ale bez poruszania się po mieście! Przygotowaliśmy zmienioną wersję gry – literackie tajemnice można zgłębiać nie wychodząc z domu :)

Zasady gry są takie same, jak powyżej, tylko należy zeskanować poniższy kod:

Pobierz regulamin

Pierwsza rozgrywka gry na smartfony "Literacki surfing"

W słoneczne sobotnie popołudnie 14 września 2019 r. można było spotkać na ulicach Łodzi poszukiwaczy literackich ciekawostek. Kilkadziesiąt uzbrojonych w smartfony i wiedzę graczy spacerowało (niektórzy biegali :) )rozwiązując zadania i odwiedzając miejsca związane z pisarzami i poetami. Najszybszy gracz pokonał trasę w 52 minuty! :) a zwyciężczynie nazbierały 420 punktów (prawie komplet). Na każdego gracza czekały upominki a najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i udział w grze „Literacki surfing”. Mamy nadzieję, że dobrze bawili się zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy.

Przygotowaliśmy coś dla miłośników książek i… gier!

Już we wrześniu, przemierzając ulice Łodzi, będzie można poznać ciekawostki o życiu i twórczości pisarzy oraz odwiedzić miejsca, w których bywali, pracowali, odpoczywali, spotykali się z przyjaciółmi. Wystarczy zabrać ze sobą smartfon (lub tablet), dobry humor, odrobinę wiedzy i zapał do odkrywania tajemnic naszego miasta :) Zapewniamy, że jest co odkrywać!

To wszystko będzie możliwe dzięki grze miejskiej na smartfony „Literacki surfing” przygotowanej w nawiązaniu do przypadających w 2019 r. obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego.

Mamy nadzieję, że gra stanie się dobrym uzupełnieniem tradycyjnej oferty Biblioteki i odpowiedzią na zmieniające się potrzeby dotyczące odbioru literatury, zwłaszcza wśród młodych czytelników. Wpłynie również na większą świadomość miasta i śladów obecności literatów w Łodzi. Gra dotyczyła będzie m. in. Juliana Tuwima, Władysława Reymonta, Aleksandra Kamińskiego, Szaloma Asza, Marii Konopnickiej, Grzegorza Timofiejewa, Jerzego Kosińskiego, Ludwika Jerzego Kerna, Andrzej Sapkowskiego, Jana Sztaudyngera i wielu innych regionalnych twórców.

We wrześniu 2019 r. przeprowadzona zostanie pierwsza rozgrywka inaugurująca grę „Literacki surfing, a następnie gra zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Każdy, po ściągnięciu aplikacji Action Track i zalogowaniu się, będzie mógł zagrać bezpłatnie w dowolnym, wybranym przez siebie czasie.

Grę „Literacki surfing” realizuje Biuro Promocji oraz Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Pomocą przy realizacji gry stanie się „Literacka Mapa Województwa Łódzkiego” tworzona przez Dział Zbiorów Regionalnych WBP.

"Łódź zgamifikowana, czyli poznajemy historię mobilnie". Kilka słów o naszej grze.

 

PIERWSZA ROZGRYWKA GRY NA SMARTFONY „LITERACKI SURFING”

Aby wziąć udział w grze:

przyjdź 14 września 2019 r.

o godz. 15.00

na skwer przed Biblioteką im. Piłsudskiego w Łodzi

ul. Gdańska 100/102

zabierz ze sobą naładowany smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją ActionTrack (dostępną bezpłatnie w Google Play i AppStore) z mobilnym dostępem do Internetu i włączonym dokładnym trybem określania lokalizacji (GPS)

Graj i wygraj atrakcyjne nagrody!

SUPERBOOK liczy na twoją pomoc.

Projekty graficzne: Michał Guzek.

Regulamin gry

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patroni medialni:

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...