wtorek, 07 lutego 2023

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Projekty zrealizowane Tajemnicze Łódzkie
Tajemnicze Łódzkie

Gry terenowe "Tajemnicze Łódzkie" objęte są Honorowym Patronatem Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi we współpracy z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym Z A P R A S Z A dzieci do udziału w grze miejskiej „Za króla Jegomości, czyli jak nadano Łodzi prawa miejskie”. Gra odbędzie się w ramach świętowania 596. Urodzin Łodzi.

Cel: zapoznanie dzieci z najstarszym fragmentem historii Łodzi
Czas i miejsce gry: 26 lipca 2019 r., godz. 12.30-15.00, centrum Łodzi
Początek gry: przy pomniku Twórców Wielkiej Łodzi (Piotrkowska/Jaracza)
Gra na zapisy dla dzieci w wieku 7-12 lat z opiekunami, ilość miejsc ograniczona
Zgłoszenia do 24 lipca do godz. 15.

Opis wydarzenia:

Biskup włocławski Jan Pella zabiega o nadanie swojej wsi Łódź praw miejskich. Decyduje się zwrócić do króla Władysława Jagiełły, by zezwolił obdarzyć osadę przywilejami i podnieść ją do godności miasta. Biskup potrzebuje Posłańców, którzy udadzą się do króla z listem. Gracze (Posłańcy) mają za zadanie odnaleźć miejsce pobytu króla, dostarczyć mu niezbędne dokumenty wraz z autoryzacją. Muszą wykazać się spostrzegawczością, pomysłowością i wiedzą w rozwiązywaniu zagadek oraz wykonywaniu poleceń. Nie mogą dać się zmylić. Za każde zadanie Gracze otrzymują punkty. Wygrywa drużyna, która zdobędzie ich najwięcej. Dla wszystkich drużyn przewidziano dyplomy i upominki.

Kontakt do Organizatora: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, tel.  42 663 03 23 (Dział Zbiorów Regionalnych).

Gra została przygotowana w ramach gier terenowych „Tajemnicze Łódzkie”.

Gry terenowe „Tajemnicze Łódzkie” zostaną zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Celem gier jest  przypomnienie ważnych i przełomowych wydarzeń mających miejsce na terenie województwa łódzkiego, osób związanych z województwem, historię, zabytki, miejsca pamięci.

Pozostałe gry odbędą się:

  • 7 września 2019 r. w Sieradzu
  • 7 września 2019 r. w Łęczycy 
  • 7 września 2019 r. w Kutnie
  • 28 września 2019 r. – w Łowiczu.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie, Kutnowski Dom Kultury zapraszają do udziału w GRZE MIEJSKIEJ podczas Święta Róży.

Strat gry: 7 września 2019 r., w godz. 10.00-14.00, namiot przed Kutnowskim Domem Kultury

Miasto z długą historią, sięgającą czasów średniowiecza. Posiada piękną różaną tradycję, którą można poznać właśnie dziś podczas Święta Róży. Słynie z miłości do literatury – to tutaj odbywa się Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza i Festiwal „Złoty Środek Poezji”.

Chcemy zachęcić graczy do odkrywania tajemnic miasta. Sprawdź swoją wiedzę o mieście i wygraj atrakcyjne nagrody!

Gra terenowa „Tajemnicze Łódzkie” jest organizowana w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Honorowy Patronat Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Pobierz regulamin

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Tadeusza Kotarbińskiego - Filia w Łęczycy zapraszają do udziału w grze miejskiej „TAJEMNICZE ŁÓDZKIE” podczas Mixera Regionalnego w Łęczycy.

Strat gry: 7 września 2019 r., w godz. 15.00-18.00, na stoisku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Tadeusza Kotarbińskiego - Filia w Łęczycy

Zachęcamy Was do odkrywania tajemnic  Królewskiego  Miasta Łęczyca. Z  jednej  strony  średniowiecznego  miejsca , a  z  drugiej  - tętniącego życiem miasta. Sprawdź swoją wiedzę o mieście i wygraj atrakcyjne nagrody!

Gra terenowa „Tajemnicze Łódzkie” jest organizowana w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Honorowy Patronat Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Pobierz Regulamin

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, Oddział PTTK w Sieradzu, Koło Rowerowe „Wagant” działające przy Oddziale PTTK w Sieradzu zapraszają do udziału w GRZE TERENOWEJ, która odbędzie się podczas RAJDU ROWEROWEGO z cyklu „ZWIEDZAMY SIERADZ NA ROWERZE” – SIERADZ 1939.

Strat gry: 7 września 2019 r., w godz. 15.00-18.00, wejście do galerii handlowej Dekada, ul. Wojska Polskiego 11, Sieradz

Zapisy na rajd będą prowadzone w dniach 2-6 września, nr tel. 662 626 312.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Celem Gry jest przypomnienie wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej w Sieradzu, odwiedzenie i uczczenie miejsc pamięci narodowej na terenie miasta i w jego okolicach oraz promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodziny i znajomych oraz wspólnego poznawania historii swojej miejscowości. Gra miejska połączona z rajdem rowerowym ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny.

Gra terenowa „Tajemnicze Łódzkie” jest organizowana w ramach obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Honorowy Patronat Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Pobierz Regulamin

28 września 2019 r. w Łowiczu odbędą się międzyszkolne rozgrywki mobilnej gry miejskiej na smartfony „W poszukiwaniu tajemniczego skarbu”.

Gra organizowana jest w ramach cyklu gier terenowych „Tajemnicze Łódzkie” z okazji obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego. Honorowy Patronat Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Organizatorzy: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pobierz regulamin

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...