piątek, 05 marca 2021

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Projekty zrealizowane Szkolenia Ruszyła kolejna edycja programu Szkolenia dla bibliotekarzy 2014
Ruszyła kolejna edycja programu Szkolenia dla bibliotekarzy 2014

alt


Ruszyła kolejna edycja programu Szkolenia dla bibliotekarzy 2014

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi rozpoczęły się szkolenia dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych Łodzi i województwa łódzkiego pod hasłem „Multimedia i nowoczesna komunikacja”. WBP w Łodzi otrzymała na realizację tych szkoleń dotację z Instytutu Książki w ramach programu „Szkolenia dla bibliotekarzy 2014”. W dniach 30-31 października i 24-25 listopada 2014 r. dwie 12-osobowe grupy bibliotekarzy będą uczestniczyć w ciekawych warsztatach komputerowych.

Głównym celem szkolenia będzie zdobycie przez bibliotekarzy wiedzy na temat narzędzi internetowych wspomagających działania promocyjno-informacyjne biblioteki, a przede wszystkim nabycie przez nich umiejętności w zakresie: obsługi wybranych programów i aplikacji webowych do obróbki grafiki i tworzenia prezentacji multimedialnych i filmów (MS Office Picture Manager, Paint, Power Point, Picasa, Prezi, Movie Maker), korzystania z komunikatorów internetowych (Skype), portali społecznościowych (social media - Facebook), wykorzystania darmowych narzędzi Google do współdzielenie dokumentów (Google Docs) oraz publikowania bloga (serwis Blogger) jako oficjalnej strony www biblioteki lub prowadzonych przez nią działań (np. DKK).

Szkolenie przyczyni się do podniesienia kompetencji zawodowych bibliotekarzy w zakresie wiedzy i umiejętności wykorzystania multimediów i nowoczesnej komunikacji w swojej pracy.

Zakładanym rezultatem szkolenia jest przekonanie pracowników bibliotek, że multimedia i nowoczesna komunikacja są dla biblioteki dużą szansą, a umiejętne dostosowanie i wykorzystanie możliwości, jakie dają nowoczesne technologie ma służyć rozwojowi biblioteki jako instytucji kultury. W rezultacie ma to wpłynąć na wzrost jakości świadczonych usług dla użytkowników, a przede wszystkim korzystnemu postrzeganiu biblioteki w środowisku lokalnym.

Uczestnicy szkolenia otrzymają także materiały szkoleniowe i certyfikaty ukończenia szkolenia.

Zajęcia poprowadzi Beata Tarnowska – bibliotekarka i trenerka, pracująca w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Absolwentka Szkoły Trenerskej dla Bibliotekarzy STOP zorganizowanej w ramach PRB. Była instruktorką w programie edukacji cyfrowej osób starszych „Akademia e-Seniora UPC". Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki dla Seniorów. Od pięciu lat w Programie Rozwoju Bibliotek. Zaangażowana w trzech edycjach projektu „O finansach… w bibliotece” (2012-2014) jako opiekunka regionalna, trenerka i konsultantka. Kotrenerka w projekcie „DOBRE SPOTKANIE. Jak to zrobić?". Prowadzi szkolenia dla bibliotekarzy, partnerów bibliotek, pracowników gminnych ośrodków kultury
i liderów organizacji senioralnych.

Informację przygotowała Małgorzata Cegiełko

Kierownik Działu Metodyki, Analiz i Szkoleń

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...