
W dniu 19 września 2018 r. w Sali Działu Zbiorów Audiowizualnych WBP w Łodzi odbyły się warsztaty ph. Jak stworzyć i przeprowadzić angażującą grę miejską w tradycyjnej formie? Warsztaty przeprowadził pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie - Karol Baranowski, członek i ambasador Sieci Labib. Specjalizuje się on w grach miejskich, zajmując ich projektowaniem, tworzeniem oraz przeprowadzaniem. Przedmiotem jego zainteresowania są nowe technologie: nowe media, obróbka grafiki, obróbka video.
Bibliotekarze podczas warsztatów uzyskali wiedzę niezbędną do tworzenia i przeprowadzania gier terenowych/miejskich. Uczestnicy poznali formy gier terenowych, często zwanych miejskimi ze względu na miejsce ich realizacji, sposoby ich projektowania, dowiedzieli się jak można poznawać historię miasta/miejscowości, postaci z nim związanych, architekturę, walory turystyczne regionu. Gra terenowa/miejska jest obecnie najlepiej sprawdzającym się i najbardziej docenianym sposobem na połączenie zwiedzania, integracji i wyśmienitej zabawy.
Szkolenie odbyło się w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Harmonogram:
09:45 - 11:15: część wykładowa - Gry miejskie - definicje, historia, przykłady
11:15 - 11:30: przerwa kawowa
11:30 - 13:00: część praktyczna - Jak zaprojektować grę? Scenariusz, zadania, regulamin. Cz. 1
13:00 - 13:30: przerwa lunchowa
13:30 - 15:00: część praktyczna - Jak zaprojektować grę? Narzędzia, uczestnicy, współpraca. Cz. 2
15:00 – 15.15: przerwa kawowa
15:15 - 16:45: - Praca nad implementacją własnego pomysłu na grę - podsumowanie pracy, rozdanie certyfikatów
|