czwartek, 08 czerwca 2023

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Projekty zrealizowane Bibliografia Regionalna
Bibliografia Regionalna
Drogi Internauto!
Sięgnij do naszych baz:
Regionalna, Regionalna 2 oraz Regionalna3

Interesujesz się regionem łódzkim? Szukasz literatury na ten temat? Brakuje ci odpowiednich książek w katalogach bibliotek? Piszesz pracę naukową, magisterską, a może szkolne wypracowanie?
Znajdziesz w nich opisy bibliograficzne książek, fragmentów książek, folderów, map oraz artykułów z czasopism i gazet materiałów dotyczących Łodzi, województwa i wszystkich miejscowości regionu.

Baza REGIONALNA zawiera literaturę do roku 2001.
Materiały za lata 2002 - 2003 znajdują się w bazie REGIONALNA 2
Skumulowana baza Regionalna, Regionalna 2, materiały od r. 2004 są dostępne jako Regionalna3

Ze względu na brak klasyfikacji rzeczowej w opisie dokumentów sprzed 2004 r. zalecamy korzystanie z baz Regionalna i Regionalna 2.

Bazy tworzymy w Dziale Zbiorów i Bibliografii Regionalnej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi od 1993 roku. Wprowadzamy do nich na bieżąco opisy artykułów z gazet i prasy lokalnej, którą posiadamy w naszej Bibliotece. W drugiej kolejności wprowadzamy inne dokumenty, również takie, których nie ma w naszej Bibliotece. Pracujemy również nad uzupełnianiem bazy o opisy sprzed 1993 roku, które dotychczas przechowywaliśmy w kartotekach.

W swoich poszukiwaniach możesz korzystać z 10 indeksów: autor, tytuł, czasopismo (tytuł czasopisma, w którym zamieszczone są opisywane dokumenty), miejsce wydania, wydawca, rok wydania, dział bibliografii (indeks systematyczny wg przyjętego schematu, innego nieco dla bazy RegionalnaRegionalna 2 ), hasło przedmiotowe, temat/określnik (hasło przedmiotowe podzielone na wyrażenia) oraz język dokumentu. Zapraszamy do korzystania ze zbiorów naszej Biblioteki, a w szczególności z Czytelni Działu Zbiorów i Bibliografii Regionalnej (ul.Gdańska 100, I piętro, p.8).
 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...

Współpraca regionalna

Współpraca regionalna

WBP w Łodzi realizuje różnego typu zadania w zakresie współpracy regionalnej.

Czytaj więcej...