wtorek, 05 grudnia 2023

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Projekty zrealizowane Program Rozwoju Bibliotek RUSZA III EDYCJA KONKURSU DLA PARTNERSTW LOKALNYCH
RUSZA III EDYCJA KONKURSU DLA PARTNERSTW LOKALNYCH

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego w Łodzi wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ogłaszają III edycję konkursu "Działanie w partnerstwie - partnerstwo w działaniu" w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Konkurs adresowany jest do bibliotek publicznych z województwa łódzkiego uczestniczących w PRB (I, II i III runda) oraz w programie „ROZPracuj to z biblioteką”, które zbudowały bądź budują partnerstwa lokalne oraz do innych bibliotek publicznych z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i małych miast do 20 tys. mieszkańców, które nie uczestniczą w Programach.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest działanie koalicji/partnerstwa/grupy osób, które wraz z biblioteką publiczną realizują ważne dla społeczności lokalnej przedsięwzięcia/wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, społecznym, rozrywkowym, sportowym i innym. Przy czym nie ma znaczenia czy partnerstwa działają z w oparciu o porozumienie, czy jest to partnerstwo zupełnie nieformalne.

Kartę zgłoszenia wypełnia biblioteka publiczna, która może zgłosić maksymalnie dwa wydarzenia zrealizowane w okresie od 1 października 2012 r. do 30 września 2013 r.

Zgłoszenia przyjmujemy do 11 października 2013 r. drogą mailową na adres Działu Metodyki, Analiz i Promocji: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przewidziane są nagrody dla zwycięskich bibliotek o wartości 1500 zł (I nagroda), 1000 zł (II nagroda) i 500 zł (III nagroda). Dodatkowo nagrodzone i wyróżnione biblioteki, wytypowane przez Jury, zostaną zaproszone do zaprezentowania swojego partnerstwa i wspólnie zorganizowanych przedsięwzięć podczas IV Konferencji Regionalnej Bibliotek w listopadzie 2013 r.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy biblioteki do wzięcia udziału w konkursie!!

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy on-line:

Reklama

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...