niedziela, 25 lipca 2021

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Wystawy Wystawa towarzysząca 27. edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 10. edycji Nagrody Superekslibris
Wystawa towarzysząca 27. edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 10. edycji Nagrody Superekslibris

W dniach 16 maja - 1 czerwca 2019 r. w holu Biblioteki prezentowana jest wystawa towarzysząca 27. edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 10. edycji Nagrody Superekslibris.

 

Ekspozycja została podzielona na trzy części. Na pierwszej z nich zobaczyć można książki nominowane do Nagrody Złoty Ekslibris za rok 2018 z podziałem na kategorie: Najlepsza Książka o Łodzi (17 pozycji), Najlepsza Książka o Ziemi Łódzkiej (20 pozycji), Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Łodzi (2 pozycje), Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Ziemi Łódzkiej (6 pozycji).

Druga część wystawy to publikacje, które uzyskały tytuł Najlepszej Książki o ŁodziNajlepszej Książki o Ziemi Łódzkiej i Najlepszego Wydawnictwa Albumowego o Ziemi Łódzkiej. Są to wydawnictwa: „Aleja włókniarek” Marty Madejskiej, „Piotrkowianki : portrety kobiet niezwykłych” Anny Rzędowskiej, Agnieszki Warchulińskiej, Renaty Wojtczak oraz „Wzornik : szkice opoczyńskie, łowickie, sieradzkie” Alicji Woźniak.

Ostatnia część ekspozycji prezentuje dokonania laureatów Nagrody Superekslibris, którymi w 2019 roku zostali: Romuald Olaczek, Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju „Regio”, Jacek Rutkowski i Maciej Malangiewicz oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim.

Na wystawie przygotowanej przez Dział Zbiorów Regionalnych, oprócz książek, znajdują się atrakcyjne wizualnie materiały ikonograficzne oraz dokumenty życia społecznego, które poprzez swoją historyczną wartość mogą ożywić wyobraźnię oglądających i wzbudzić większe zainteresowanie regionem łódzkim.

Zapraszamy do oglądania.

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...