wtorek, 21 września 2021

Aktualności

Najnowsze wiadomości

Katalogi on-line

Poszukaj zbiorów on-line

Godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia
Strona główna Zagraj w Lema
Zagraj w Lema

Projekt logo "Zagraj w Lema": Zofia Worpus-Budziejewska.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi  realizuje projekt ,,Zagraj w Lema”. Tematem zaplanowanych wydarzeń będzie życie i twórczość S. Lema w 100-lecie urodzin.

W ramach projektu zaplanowano:

  1. Warsztaty z tworzenia scenariuszy do gier i obsługi aplikacji ActionTrack.
  2. Przygotowanie gry mobilnej na smartfony przez grupę przeszkolonych bibliotekarzy we współpracy z trenerem i pracownikami WBP w Łodzi, na podstawie życia i twórczości Stanisława Lema.
  3. Organizacja pierwszej rozgrywki gry – rozgrywka międzybiblioteczna zgłoszonych drużyn z poszczególnych bibliotek o zdobycie jak największej ilości punktów. Po pierwszej rozgrywce międzybibliotecznej gra zostanie udostępniona użytkownikom bibliotek.
  4. Włączenie klubów DKK – organizacja jednego ze spotkań poświęconego wybranej powieści S. Lema.
  5. Organizacja konferencji dla bibliotekarzy – wykłady na temat życia i twórczości pisarza, spotkanie autorskie, prezentacja gry przez jej twórców. Konferencja skierowana będzie do bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa łódzkiego.

Z gry będą mogli  korzystać bibliotekarze, a przede wszystkim użytkownicy bibliotek z województwa łódzkiego. Przygotowana gra będzie nową ofertą kulturalną dla młodzieży oraz pozostałych mieszkańców województwa łódzkiego.

Zaplanowane działania mają na celu podniesienie kompetencji kulturowych i edukacyjnych bibliotekarzy i tym samym zwiększenie standardów usług świadczonych dla społeczności lokalnych.

Projekt realizowany jest przez Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń. W razie pytań prosimy o kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 42 637 68 35.

Projekt ,,Zagraj w Lema” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

ActionTrack - warsztaty dla bibliotekarzy

 

W piątek 3 września odbyły się pierwsze warsztaty dla bibliotekarzy w ramach projektu „Zagraj w Lema”. Dziesięcioosobowa grupa bibliotekarek zebrała się WBP w Łodzi, aby poznać techniczne możliwości aplikacji do tworzenia mobilnych gier na smartfony. Zajęcia prowadziła trenerka Alicja Krawczyńska z firmy Good Books. Warsztaty były zaplanowane tak, aby bibliotekarki poznały krok po kroku zasady tworzenia szablonów oraz gier. Uczestniczki szkolenia miały możliwość stworzenia swojej mini gry i przetestowania jej. Podsumowaniem zajęć był udział w grze mobilnej „Literacki surfing” przygotowanej przez pracowników WBP w Łodzi. Gra prowadziła uczestników ulicami Łodzi po śladach literatów związanych z miastem.

To nie koniec naszych warsztatów, następne szkolenia  odbędą się 8 i 16 września, teraz spotkamy się online i będziemy pracować dalej tworząc wspólną grę na temat życia i twórczości Stanisława Lema.

01
01
02
03
04
05
06
07

 

 

 

 

Organizator:

Patroni medialni:

 

Sieć Bibliotek Samorządowych

Sieć Bibliotek Samorzadowych

WBP w Łodzi sprawuje opiekę merytoryczną nad bibliotekami publicznymi w Łodzi i na terenie województwa.

Czytaj więcej...